kosmetyki dla dzieci

Które kosmetyki dla dzieci są niezbędne?

Które kosmetyki dla dzieci są niezbędne?

W sklepach pojawia się coraz więcej kosmetyków przeznaczonych dla dzieci i możemy odnieść wrażenie, że nasze pociechy rzeczywiście ich potrzebują. Jak się okazuje, kosmetyczka malucha wcale nie musi być wypełniona po brzegi. Wystarczy, że kupimy kilka podstawowych kosmetyków do pielęgnacji. Oto one.

Płyn myjący

Które kosmetyki dla dzieci są niezbędne? Jednym z najważniejszych jest płyn myjący. Dzięki niemu możemy odpowiednio zadbać o higienę pociechy, a przy tym utrzymać właściwe pH jego skóry. Specjaliści polecają w szczególności emolienty, które mają nie tylko myjące, ale też inne właściwości:

– nawilżają skórę,

– minimalizują ryzyko pojawienia się podrażnień;

– tworzą barierę ochronną na naskórku.

Krem ochronny do pupy

W kosmetyczce niemowlaka musi znaleźć się krem ochronny do pupy. Stosuje się go po to, aby zapobiec podrażnieniu skóry na skutek codziennego zakładania pieluszek. Według pediatrów i dermatologów krem do pupy należy stosować także profilaktycznie, kiedy dziecko nie ma odparzeń ani zaczerwienionej skóry i wybieramy tylko cienkie oraz przewiewne pieluchy.

Balsam nawilżający

Jeśli do kąpieli dziecka używamy zwykłego płynu myjącego, a nie emolientu, powinniśmy dokupić dodatkowo balsam nawilżający. Kosmetyk ten zapobiega nadmiernemu przesuszeniu skóry. Zazwyczaj jedno opakowanie wystarcza na długo, ponieważ potrzebna jest niewielka ilość balsamu, aby posmarować całe ciało maluszka.

Krem do buzi

Krem do buzi to jeden z tych kosmetyków, który należy stosować regularnie, niezależnie od pory roku. Przydaje się on w czasie wyjść na spacery czy wizyt u rodziny i znajomych. Z pomocą kremu możemy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy dziecka, a przy tym zapewnić mu ochronę przed słońcem – dobry krem do buzi ma filtry UV.

Co powinno znaleźć się w składzie kosmetyków dla dzieci?

Dziecięca skóra jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na to, co znajduje się w składzie kosmetyków dla malucha. Powinniśmy unikać produktów z konserwantami, sztucznymi substancjami zapachowymi i barwnikami, parabenami oraz olejami mineralnymi. Wymienione składniki wywołują podrażnienie skóry, a nawet reakcje alergiczne, egzemę czy rumień.

Na popularności wciąż zyskują ekologiczne kosmetyki dla dzieci. Ich skład jest oparty na substancjach naturalnego pochodzenia, dlatego są w pełni bezpieczne także dla alergików. Wśród ekologicznych preparatów bez trudu znajdziemy kremy ochronne, płyny do mycia, balsamy nawilżające, kremy z filtrem, jak również środki na pasożyty (np. wszy) czy mydła. Po dziecięce kosmetyki ekologiczne coraz chętniej sięgają też dorośli, gdyż doskonale nadają się do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry.