drewniane zabawki dla dzieci

Najnowsza moda na drewniane zabawki dla dzieci, czyli przekorny powrót do korzeni!

Najnowsza moda na drewniane zabawki dla dzieci, czyli przekorny powrót do korzeni!

Ostatnimi czasy dużym hitem okazały się drewniane zabawki dla dzieci, które mają spełniać o wiele więcej funkcji niż tylko jako rekwizyt do zabawy. Skąd wzięła się ich ogromna popularność, i czy faktycznie są warte swojej ceny?

Wracamy do korzeni

Każdy obecnie dorosły człowiek pamięta czasy swojego dzieciństwa, gdy bawił się byle czym, byle gdzie – często były to również drewniane klocki, z których można było wyczarować świetną zabawę na godziny. Potem pojawiła się era plastikowych lalek, zabawek, samochodzików, a drewniane klocki bez cienia żalu poszły w zapomnienie. Teraz jednak doceniono ich właściwości, a w erze przesycenia bodźcami chętniej sięgamy po coś prostego i ponadczasowego. Drewniane zabawki dla dzieci mają, jak się okazuje, mnóstwo korzyści, zarówno dla samych dzieci jak i rodziców. Czemu zdobywają tak ogromną popularność?

-Trwałość na uszkodzenia

-Bezpieczne elementy (dziecku trudniej zrobić sobie krzywdę niż plastikiem)

-Coś innego (dziecko z ciekawością zajmie się zabawkami, których dotąd nie miało)

Drewniane zabawki dla dzieci wymuszają kreatywność!

Współczesne dziecko przyzwyczajone jest do tego, że jego zabawki ruszają się, tańczą, mówią albo gra z nich muzyka. W przypadku drewnianych zabawek jest zupełnie inaczej – dziecko zmuszone jest do wykazania się kreatywnością, by mogło się bawić. To kształtuje w nim umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji i pokonywanie przeszkód mimo niesprzyjających warunków. I choć brzmi to dość poważnie  jak na drewniane zabawki dla dzieci, to zostało to udowodnione naukowo! Dziecko nabędzie nowe umiejętności,  a i tak nietypowa zabawka będzie dla niego z pewnością miłą odmianą. Okazuje się, że dzieci bawiące się drewnianymi zabawkami mniej chętnie wracają do plastikowych lalek czy samochodzików.

Oszczędność na zabawkach!

Drewniany konik na biegunach, puzzle czy klocki wykonane z drewna są o niebo trwalsze niż plastikowe odpowiedniki, które kupić można na każdym kroku. Dzięki zakupieniu takich zabawek z pewnością zauważyć będzie można mniejsze zapotrzebowanie na plastikowe samochodziki czy lalki – dziecko z chęcią będzie bawiło się prostymi zabawkami, należy najpierw jednak mu je sprawić! Obecnie dostępne w sklepach są drewniane zabawki dla dzieci w różnych wariantach oraz dedykowane rozwijaniu poszczególnych umiejętności, zatem wybór jest naprawdę duży. Powracanie do prostych metod jest znakiem szczególnych współczesnych czasów. Przesycenie wszystkim wzmaga w człowieku potrzebę powrotu do starych, sprawdzonych sposobów – zabawki wykonane z drewna z pewnością kwalifikują się jako dobry i sprawdzony sposób zabawy!